fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Zůstaň na nohách!

4.5.2019

V naší tělocvičně se moc rádi různě válíme po podlaze, protože se tak vracíme do dětského nastavení a také stimulujeme největší smyslový orgán na těle – kůži. V kůži je obrovské množství receptorů, díky kterým vnímáme polohu těla, teplotu a případnou bolest. Bohužel už nežijeme bezstarostné životy jako děti a tak žijeme na nohách – postáváme, občas chodíme, běháme, něco přeskočíme...Většinu tréninkového času tedy trávíme na nohách, abychom se systematicky připravovali na skutečný život. Nesedíme, pokud máme možnost cvičit ve stoji. Například, neděláme tlaky nad hlavu v sedu na lavici, místo toho stojíme. Když cvičíme ve stoji, naše tělo musí stabilizovat a z jednoručního tlaku nad hlavu máme najednou komplexní cvik na celé tělo. Střed těla, hýždě, kvadricepsy a ostatní velké svalové skupiny musí makat, abychom cvičili ve správné formě a bezpečně. Pravdou je, že cvičení ve stoji je mnohem náročnější na pochopení, jak tělo funguje a také trvá déle, než se člověk pohyb naučí a následně v něm zesílí. Ovšem odměnou za trpělivost, je síla, která opravdu vydrží i pokud na nějakou dobu člověk trénink vynechá a která je přenositelná do běžného života a sportů.

Autor: Petr Červený (má rád hlavně dřepy)


Chceš skutečně zesílit pro reálný život?

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.

Jak procvičit zápěstí

Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

Ramena, ramena, ramena…

V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

Přečíst celý článek ›

Dýchejme!

 Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

Přečíst celý článek ›

youtube-icon
facebook-icon
Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2022.