fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Zůstaň na nohách!

4.5.2019

V naší tělocvičně se moc rádi různě válíme po podlaze, protože se tak vracíme do dětského nastavení a také stimulujeme největší smyslový orgán na těle – kůži. V kůži je obrovské množství receptorů, díky kterým vnímáme polohu těla, teplotu a případnou bolest. Bohužel už nežijeme bezstarostné životy jako děti a tak žijeme na nohách – postáváme, občas chodíme, běháme, něco přeskočíme...Většinu tréninkového času tedy trávíme na nohách, abychom se systematicky připravovali na skutečný život. Nesedíme, pokud máme možnost cvičit ve stoji. Například, neděláme tlaky nad hlavu v sedu na lavici, místo toho stojíme. Když cvičíme ve stoji, naše tělo musí stabilizovat a z jednoručního tlaku nad hlavu máme najednou komplexní cvik na celé tělo. Střed těla, hýždě, kvadricepsy a ostatní velké svalové skupiny musí makat, abychom cvičili ve správné formě a bezpečně. Pravdou je, že cvičení ve stoji je mnohem náročnější na pochopení, jak tělo funguje a také trvá déle, než se člověk pohyb naučí a následně v něm zesílí. Ovšem odměnou za trpělivost, je síla, která opravdu vydrží i pokud na nějakou dobu člověk trénink vynechá a která je přenositelná do běžného života a sportů.

Autor: Petr Červený (má rád hlavně dřepy)


Chceš skutečně zesílit pro reálný život?

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:  Chci začít!

  Jak procvičit zápěstí

  Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

  Ramena, ramena, ramena…

  V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

  Přečíst celý článek ›

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

  Přečíst celý článek ›

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.