fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Pro mládež 10 – 15 let

ZDATNÝ TEENAGER – seminář tělesného rozvoje mládeže 10 – 15 let

10-ti týdenní praktický seminář pro mládežníky od 10 do 15 let, kteří mají zájem se učit správnou (zdravou) techniku posilování, zlepšovat svojí sílu, stabilitu i flexibilitu a chtějí mít pěknou postavu a zpevnit svaly.

Současná elektronická doba bohužel nahrává klesající pohybové zdatnosti dětí a mládeže. Děti se obecně hýbou méně a méně, přes den více prosedí, než proběhají jako dříve. I mládežnickým výkonnostním sportovcům chybí denní přirozená dávka hýbání se, budují si všelijaké dysbalance na těle a i to může být příčinou jejich častých mini zranění – kolen, ramen, bolestí zad.

Nebudeme k tomuto stavu lhostejní a rozhodli jsme se pro to něco udělat. Chceme mládežníky podpořit - probudit v nich zájem o pohyb a péči o svoje tělo a pohybové dovednosti.

Myslíme i na děti z „nepohybově“ založených rodin, když se nechtějí hýbat rodiče, proč by se nemohlo hýbat dítě? Chceme jim nabídnou vzor milující pohyb a cvičení.

Proč se účastnit?

Adekvátní, vývoji mládeže, přizpůsobené pohybové a silové cvičení funguje jako:

  • nápravné a preventivní opatření pro správné držení těla, tím pádem celkovou fyzickou, ale i psychickou odolnost juniora.
  • prevence úrazů u mladých rekreačních i výkonnostních sportovců
  • lék na oslabený svalový aparát, který může u mládeže vést k ortopedickým a neurologickým problémům.
  • výuka principů a techniky pro budoucí „fitness“ život

Co u cvičení využíváme?

Tréninkové pomůcky – podlahu, vlastní váhu člověka, kettlebell, gymnastické kruhy, hrazdu, nestabilní plochy, překážky, dřevěné tyče, lano, míčky, švihadla

Jak seminář probíhá?

Seminář trvá 10 týdnů, cvičí se 2x týdně. Pravidelné procvičování předem daných cviků a dovedností, vždy pod dohledem trenéra. Předem připravený progresivní program cviků – od základních ke složitějším, nepřeskakujeme sem tam. Držíme se pravidla – kvalita a bezpečnost pohybu vždy na prvním místě.

Do tréninků zařazujeme pohybové hry na rozvoj pohyblivosti, rychlost reakce, koordinace a síly.

Účastníci postupují po pomyslném žebříčku dovedností a plní si „mini cíle“, mají tak třeba motivaci procvičovat i doma. Seminář je zakončen interními soutěží v dovednostech, které se během semináře procvičovaly a společnou závěrečnou akcí.

Automatická je komunikace a konzultace s rodiči, doporučení pro domácí cvičení.

Pravidelné tréninky povedou: Petr Červený (šéftrenér Local Gym, kondiční trenér mládeže HC České Budějovice) a Aneta Zrzavecká (lektorka silového tréninku a jógy v Local Gym)

Kde cvičíme? Tělocvična Local Gym, U Výstaviště 1565, České Budějovice

Kapacita? 12 dětí ve věku 10 - 15 let.

První trénink 15. září ZDARMA na zkoušku.

TERMÍNY: tréninky budou probíhat 2x týdně,

úterý 15:00 – 16:15 + čtvrtek 14:45 – 16:00,                         

15. září – 19. listopadu, 20 tréninků

Cena: 2.000,-

Přihlašte se přes FORMULÁŘ

FB událost s informacemi o kurzu ke sdílení 

youtube-icon
facebook-icon
Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2021.