fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Jak procvičit zápěstí

Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.

 

Ramena, ramena, ramena…

V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava. Ramenní kloub je osazen velkým množstvím senzorů, je zdrojem hustého toku dostředivých informací do CNS.
Z praxe víme, že dnešní populace nemá postavení ramene ideální a z toho mohou pramenit různé problémy a bolesti ve zbytku těla. Příčin je mnoho. Mezi nejčastější patří samozřejmě sedavý způsob života, práce u počítače, ale i různé sporty.
Klíčovou roli zde hraje lopatka a její nastavení. Podle různých zdrojů je právě lopatka „nejmladší“ kost na těle a proto je její kontrola pro nás tak složitá. Navíc si sami lopatku nejsme schopni sami kontrolovat.

Pro získání pocitu ovládání lopatky používáme stabilizační cviky jako oporovou pozici na čtyřech, pohupování vpřed vzad, lezení, ale cvičení ve visu na hrazdě či gymnastických kruzích.
Vycházíme z názoru, že při centrované poloze ramene a adekvátním zatížení spojeném s tlakovou nebo visovou funkcí dochází ke spouštění stabilizačních programů v celém těle. Svaly kolem kloubu spolupracují, dochází ke koaktivaci.
Čím větší síly cvičící překonává, tím více musí myslet na stabilizaci a centraci kloubů. Spolupráce svalů je stejně důležitá jako fungování jednotlivého svalu.


Přijď vyzkoušet náš přístup a přihlas se na první lekci zdarma, nejen tvoje ramena ti poděkují.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:   

   

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální sportovec a tvoje tělo tě živí? Tvůj trénink by měl být nastaven tak, aby ti pomohl dosáhnout tvých cílů a přání. Trénink hokejisty NHL v přípravném období bude vypadat jinak než trénink obyčejného člověka, který pracuje v kanceláři, občas se jede projet na kole nebo zajde na tenis.

  Přesto existují „cvičení“, která by měli provádět oba, měl by to být základ jejich tréninkového programu. Je to nácvik dýchaní – nejdůležitějšího pohybového vzoru.

  Přečtěte si více...

  Zůstaň na nohách!

  V naší tělocvičně se moc rádi různě válíme po podlaze, protože se tak vracíme do dětského nastavení a také stimulujeme největší smyslový orgán na těle – kůži. V kůži je obrovské množství receptorů, díky kterým vnímáme polohu těla, teplotu a případnou bolest. Bohužel už nežijeme bezstarostné životy jako děti a tak žijeme na nohách – postáváme, občas chodíme, běháme, něco přeskočíme...

  Přečtěte si více...

  Poznáte, kdy je tak akorát?

  Existuje mnoho důvodů, proč cvičíme. Máme různé cíle - chceme větší sílu, větší svaly, lepší vytrvalost, lepší koordinaci, méně tuků, zbavit se bolestí, cítit se lépe, čistit hlavu, být součástí komunity, můžeme jmenovat řadu dalších důvodů…

  Ke splnění řady cílů je vhodné mít program a plán, který je složen z mini cílů. Tréninkových programů je mnoho, lze je najít na internetu nebo v literatuře. Také vyhledávám (no spíše vymýšlím) různé programy pro lidi, o které se staráme v tělocvičně. U některých lidí to funguje skvěle, ale u řady lidí méně. Proč?

  Přečtěte si více...

  Hýbeme se přirozeně

  Ke zkvalitnění života nepotřebuješ ani fitness/wellness/posilovnu ani tunu tréninkových pomůcek. Potřebuješ podlahu, správné nastavení mysli a někoho kdo Ti poradí, vysvětlí a navede na správnou cestu.

  Domluvte si termín individuálního nebo skupinového tréninku 🙂

  Restartuj se a najdi ztracenou sílu

  Jako děti jsme si budovali solidní základy síly a pružnosti. Den za dnem, hodinu za hodinou jsme se učili lézt, vstávat, chodit nebo běhat. Hýbali jsme se, abychom byli silnější. Čím silnější jsme byli, tím jsme se lépe hýbali a pohyb rozvíjeli. Bylo to krásné období našeho života, pohyb byl náš návyk a výsledek byla síla.

  Zastavili jsme se pouze v případě, když bylo skutečně potřeba si odpočinout a to nám pomohlo být za chvíli opět silnější.

  Přečtěte si více...

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.