fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Ramena, ramena, ramena…

27.10.2019

V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava. Ramenní kloub je osazen velkým množstvím senzorů, je zdrojem hustého toku dostředivých informací do CNS.
Z praxe víme, že dnešní populace nemá postavení ramene ideální a z toho mohou pramenit různé problémy a bolesti ve zbytku těla. Příčin je mnoho. Mezi nejčastější patří samozřejmě sedavý způsob života, práce u počítače, ale i různé sporty.
Klíčovou roli zde hraje lopatka a její nastavení. Podle různých zdrojů je právě lopatka „nejmladší“ kost na těle a proto je její kontrola pro nás tak složitá. Navíc si sami lopatku nejsme schopni sami kontrolovat.

Pro získání pocitu ovládání lopatky používáme stabilizační cviky jako oporovou pozici na čtyřech, pohupování vpřed vzad, lezení, ale cvičení ve visu na hrazdě či gymnastických kruzích.
Vycházíme z názoru, že při centrované poloze ramene a adekvátním zatížení spojeném s tlakovou nebo visovou funkcí dochází ke spouštění stabilizačních programů v celém těle. Svaly kolem kloubu spolupracují, dochází ke koaktivaci.
Čím větší síly cvičící překonává, tím více musí myslet na stabilizaci a centraci kloubů. Spolupráce svalů je stejně důležitá jako fungování jednotlivého svalu.


Přijď vyzkoušet náš přístup a přihlas se na první lekci zdarma, nejen tvoje ramena ti poděkují.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:   

   

  Chci začít!

  Jak procvičit zápěstí

  Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

  Ramena, ramena, ramena…

  V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

  Přečíst celý článek ›

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

  Přečíst celý článek ›

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.