fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Dýchejme!

2.7.2019

 Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální sportovec a tvoje tělo tě živí? Tvůj trénink by měl být nastaven tak, aby ti pomohl dosáhnout tvých cílů a přání. Trénink hokejisty NHL v přípravném období bude vypadat jinak než trénink obyčejného člověka, který pracuje v kanceláři, občas se jede projet na kole nebo zajde na tenis.

Přesto existují „cvičení“, která by měli provádět oba, měl by to být základ jejich tréninkového programu. Je to nácvik dýchaní – nejdůležitějšího pohybového vzoru.

Při první návštěvě naší tělocvičny lidi provádíme základními pohybovými vzorci a často jsou překvapeni, když dostanou pokyn „lehni si a dýchej“

Z toho jak lidé dýchají, se často dá vypozorovat spousta věcí a to je skvělé. Bohužel většina lidí nedýchá správně a příčin je mnoho. Naštěstí jsme všichni dýchali správně, když jsme byli dětském věku. Takže to stačí tělu připomenout. Tělo má schopnost se opravit samo, ale musíme mu s tím pomoci.

Dýchání je skvělým cvičením a většina z nás musí začít právě u něj, chce – li v sobě znovuobjevit sílu. Pokud začneme dýchat správným způsobem, dějí se v našem těle báječné věci – začne fungovat tak, jak má. Budeme silnější v našem tréninku prakticky okamžitě a to i ten hokejista z NHL.

Budeme se zbavovat rychleji negativního stresu. Zlepší se nám kvalita života.

Řada lidí hovoří i o tom, že dýchání jim přineslo další benefity:

 • Zbavili se nekomfortu v oblasti spodních zad
 • Zlepšila se jim mobilita
 • Zvýšila se kvalita jejich spánku

Dýchání se věnujeme na každém našem tréninku, zase a znovu tělu připomínáme, že má dýchat správně. Doporučujeme procvičovat dýchání každý den a nepodceňovat a nezavrhovat toto cvičení pro jeho zdánlivou jednoduchost. Čím déle cvičíme, tím lépe funguje!!!

Autor: Petr Červený (tréninku dýchání se věnuje před spaním)


Dává ti to smysl? Přijmi pozvání na náš trénink, kde Tě provedeme správným dýchaním.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:   

  Chci začít!

  Jak procvičit zápěstí

  Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

  Ramena, ramena, ramena…

  V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

  Přečíst celý článek ›

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

  Přečíst celý článek ›

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.