fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Dýchejme!

2.7.2019

 Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální sportovec a tvoje tělo tě živí? Tvůj trénink by měl být nastaven tak, aby ti pomohl dosáhnout tvých cílů a přání. Trénink hokejisty NHL v přípravném období bude vypadat jinak než trénink obyčejného člověka, který pracuje v kanceláři, občas se jede projet na kole nebo zajde na tenis.

Přesto existují „cvičení“, která by měli provádět oba, měl by to být základ jejich tréninkového programu. Je to nácvik dýchaní – nejdůležitějšího pohybového vzoru.

Při první návštěvě naší tělocvičny lidi provádíme základními pohybovými vzorci a často jsou překvapeni, když dostanou pokyn „lehni si a dýchej“

Z toho jak lidé dýchají, se často dá vypozorovat spousta věcí a to je skvělé. Bohužel většina lidí nedýchá správně a příčin je mnoho. Naštěstí jsme všichni dýchali správně, když jsme byli dětském věku. Takže to stačí tělu připomenout. Tělo má schopnost se opravit samo, ale musíme mu s tím pomoci.

Dýchání je skvělým cvičením a většina z nás musí začít právě u něj, chce – li v sobě znovuobjevit sílu. Pokud začneme dýchat správným způsobem, dějí se v našem těle báječné věci – začne fungovat tak, jak má. Budeme silnější v našem tréninku prakticky okamžitě a to i ten hokejista z NHL.

Budeme se zbavovat rychleji negativního stresu. Zlepší se nám kvalita života.

Řada lidí hovoří i o tom, že dýchání jim přineslo další benefity:

  • Zbavili se nekomfortu v oblasti spodních zad
  • Zlepšila se jim mobilita
  • Zvýšila se kvalita jejich spánku

Dýchání se věnujeme na každém našem tréninku, zase a znovu tělu připomínáme, že má dýchat správně. Doporučujeme procvičovat dýchání každý den a nepodceňovat a nezavrhovat toto cvičení pro jeho zdánlivou jednoduchost. Čím déle cvičíme, tím lépe funguje!!!

Autor: Petr Červený (tréninku dýchání se věnuje před spaním)


Dává ti to smysl? Přijmi pozvání na náš trénink, kde Tě provedeme správným dýchaním.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.

 

Jak procvičit zápěstí

Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

Ramena, ramena, ramena…

V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

Přečíst celý článek ›

Dýchejme!

 Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

Přečíst celý článek ›

youtube-icon
facebook-icon
Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2022.