fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

H+V Pečmanovi: „Díky cvičení stárneme pomaleji“

26.8.2017

Hanka, manželka Vaška. V mládí jsem hrávala závodně volejbal, ale po narození dětí jsem už nenašla čas ani místo, kde bych mohla pokračovat.

Většinu aktivního života jsem měla sedavé zaměstnání, a tak tělo sláblo a  různě se křivilo. S odchodem do důchodu přišel čas, kdy jsem si chtěla jednak udělat pravidelný režim, ale hlavně cítila potřebu znovu se hýbat. Nechtěla jsem chodit do klasického "fitka", chyběl mi kolektiv. Kamarádka mi poradila Local Gym....

Jedna věc je začít, ale důležitější je vydržet. Od první chvíle jsem tušila, že to bude ono. Bylo mi však jasné, že proti mladým, kterých je mezi námi samozřejmě víc, budu postupovat pomaleji. Způsob vedení tréninku zkušeným trenérem Petrem Červeným mi ale tak vyhovuje, že jsem za téměř rok, co navštěvuji Local Gym, chyběla pouze dvakrát. Co oceňuji nejvíc, je dohled trenéra na správné a hlavně bezpečné provádění cviků. Pozoruje a opravuje nás všechny.

Na sobě cítím zlepšování pohyblivosti a zpevňování ochablých svalů. Např. ráda vytírám podlahu v kleku, ale řadu let jsem se musela díky problému s bederní páteří spokojit s mopem. Nyní mohu, když chci, lézt znovu po kolenou a nic mě nebolí. Líbí se mi v mladém kolektivu, který nás starší mezi sebe přijal a věřím, že s nimi budeme stárnout pomaleji.

Vašek, manžel Hanky. Nikdy jsem nebyl žádný sportovec, nepočítaje nějaký výlet na kole za zábavou. Do práce buď hromadnou dopravou nebo autem, takže největší každodenní pěší "tůra" byla 200 metrů na vydatný oběd a večerní procházka se psem. Naštěstí jsem neměl sedavé zaměstnání, ale také ne fyzicky náročné.

V autě jsem čím dál více při couvání používal zpětné zrcátko, abych nemusel otáčet hlavu. Začínal jsem závidět vrstevníkům, čerstvým šedesátníkům, kteří u schodiště nehledají zábradlí. Předloni jsme doma objevili kouzlo elektrokola, abychom nemuseli tolik šlapat.

Díky manželce jsem se dostal k Petrovi do Local Gymu a od začátku se mi na tréninku zalíbilo, i když mě po prvních hodinách všechno bolelo. Ani jsem netušil, kolik mám na těle svalů, víceméně nepoužívaných.

Za dalších pár tréninků jsem si uvědomil, že mě nebolí místa, která jsem se marně snažil několik let rozmasírovat. Nedávno jsem se sešel s několika spolužáky v Českém Švýcarsku, a já najednou skákal z kamene na kámen jako na školním výletě či dětském táboře, narozdíl od ostatních, kteří už hledali, jak opatrně stoupnout či o co se opřít.
Nyní se již na konci každého tréninku těším na další setkání s kolektivem příjemných mladých lidí.


Chceš si s partnerem také zlepšit kvalitu života?

Začni hned a udělej první krok.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:   

  Chci začít!

  Jak procvičit zápěstí

  Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

  Ramena, ramena, ramena…

  V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

  Přečíst celý článek ›

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

  Přečíst celý článek ›

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.