fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Poznáte, kdy je tak akorát?

1.5.2019

Existuje mnoho důvodů, proč cvičíme. Máme různé cíle - chceme větší sílu, větší svaly, lepší vytrvalost, lepší koordinaci, méně tuků, zbavit se bolestí, cítit se lépe, čistit hlavu, být součástí komunity, můžeme jmenovat řadu dalších důvodů…

Ke splnění řady cílů je vhodné mít program a plán, který je složen z mini cílů. Tréninkových programů je mnoho, lze je najít na internetu nebo v literatuře. Také vyhledávám (no spíše vymýšlím) různé programy pro lidi, o které se staráme v tělocvičně. U některých lidí to funguje skvěle, ale u řady lidí méně. Proč?

Čas a zkušenosti mne to naučily. Je to velice jednoduché a zároveň to není snadné. Každý jsme jiný. Zdravotní stav, věk, pohlaví, kvalita spánku a regenerace, stravovací návyky, nastavení myšlení, umělý každodenní stres, vnímání těla, vůle… to vše a další ovlivňuje, zda jsme schopni se dlouhodobě zlepšovat a zároveň se nepřetrénovat a neztratit chuť do tréninku nebo se nezranit.

Jak toto vše dát dohromady, aby nám cvičení přinášelo to, co chceme? Musíme používat mozek, ten sval uvnitř naší hlavy. Jsou dny, kdy jsme plni energie, vše jde podle plánu a dáváme to s přehledem. Pak můžou přijít dny, kdy potřebujeme změnit plán. Nikdo nás neocení a nic nevyhrajme, když budeme trénovat při bolestech a nic nám neuteče, když z našeho plánu uhneme jinam.

Používejme intuici. Když nám mysl říká, že něco je „off“ nebo „špatně“ je to v pořádku a měli bychom poslechnout. Ale pozor, teď nemluvím o pocitu, když cvičíme naše slabiny nebo když jsme jednoduše líní. Mluvím o vnímání našeho vnitřního výstražného systému.

Součástí tréninkového procesu „Jak se stát silnějším, svalnatějším, koordinovanějším…“ je naučit se poznat jak se ohnout tak, abychom se nezlomili. Neměli bychom zapomínat na pravidlo „dělat to co můžeme“. Opravdu jsou a budou dny, kdy bychom si uměli říct „dnes NE“.

Tréninkový proces nevnímám jako život. Vím, že mnoho lidí přímo žije cvičením nebo spíše pro cvičení. Jejich život se odehrává na místech, kde trénují. Nežiji pro cvičení, ale pravidelné cvičení mi pomáhá se stále učit a objevovat kdo jsem, čeho jsem schopen a kdy mám říct „TO STAČÍ“.

Vnímat svoje tělo, propojit mozek se srdcem a dechem učíme na našich pravidelných trénincích.

Petr Červený a tým trenérů Local Gym


Chceš se naučit lépe poznat svoje tělo, mít ho více pod kontrolou a skrze to si začít plnit své cíle?

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:  Chci začít!

  Jak procvičit zápěstí

  Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

  Ramena, ramena, ramena…

  V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

  Přečíst celý článek ›

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

  Přečíst celý článek ›

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.