fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Jana: „Cvičení, které mi dává radost ze života“

8.3.2021

Po porodu kila nešla dolů, nelíbil se mi pohled do zrcadla a tak jsem začala cvičit. Uvědomila jsem si, že nechci vypadat jako většina maminek, myslet si že mám po porodu nárok na to vypadat takto a že je to vlastně normální. Samozřejmě jsem se chtěla stále líbit manželovi a být pro něj atraktivní.

Měla jsem za sebou různé experimenty se stravou -  diety, hladovky, které nikam nevedly a teď vím, že byla chyba se držet těchto směrů. Chyběla mi vyrovnaná energie. Každý má tělo a mysl nastavenou jinak, každý potřebuje něco jiného.

Chtěla jsem sama sobě dokázat, že nejsem máma v zástěře u plotny. Chtěla jsem vyzkoušet překážkový závod Spartan race, chtěla jsem ukázat, že to jde. Představovala jsem si, jak jsem v mnohem lepší kondici, jsem méně unavená a více psychicky v pohodě, vyrovnaná.

Vždycky jsem nějak cvičila a hýbala se, ale až když jsem se chtěla prosadit a zvládnout závody, tak se objevila obava, že nebudu tak dobrá jako ostatní. Až vyběhnu s partou lidí, nebudu jim vůbec stíhat, že se znemožním při společném cvičení.

Moje kamarádka Lucie, holka „krev a mlíko“, mi byla velkou podporou a tak jsem si řekla, že když to zvládne ona, tak to zvládnu i já.

Po nějaké době společných příprav na překážkové závody jsem začala mít zdravotní problémy – bolesti zad, achilovek, špatně se mi dýchalo… navštívila jsem tedy fyzioterapeutku, ta mi ukázala cviky a já poslouchala její rady a začala poctivě cvičit. Po 10 setkáních mi kladla na srdce, abych nepřestala se cvičením a nepolevila.

Hledala jsem na internetu, kdo by mi dále radil ve cvičení, kde bych pokračovala v procesu, který jsem na fyzioterapii úspěšně nastartovala. Objevila jsem tělocvičnu Local Gym v Českých Budějovicích.

Přiznám se, šla jsem tam s rozpaky a v hlavě pár blbostí, např. „Kde zaparkuju kolo? Kde mají šatnu? Všimne si mne někdo u vstupu? Budu se tam moct vysprchovat?

Všechno si nakonec sedlo a po prvním tréninku jsem byla přesvědčená, že to je ta správná cesta.

Ke splnění svých cílů, aktivně se hýbat, cvičit a běhat jako dříve bez bolestí a omezení potřebuji profesionální přístup a vedení, někoho kdo tomu opravdu rozumí a má zkušenosti s podobnými případy jako jsem já.

Trénink v Local Gym se vyvíjel podle plánu, který Petr jako hlavní kouč nastavil. Žádný pokus – omyl, Petrovi jsem řekla na začátku, jaké mám problémy, co mě omezuje. Individuálně přizpůsobený program cvičení mě posouval vpřed každý trénink. Byla radost vidět, jak jsem schopna zvedat každý trénink o trochu více.

Dosáhla jsem toho, že sport nebolí a že konečně nejsem v křeči a nebojím se toho jak mi bude po tréninku. Našla jsem způsob cvičení, který mi energii dává, namísto aby mi jí bral. Po tréninku se cítím silnější než před ním.

V běhu jsem zrychlila, dýchá se mi lépe, mám pocit, že mi je méně let a líbím se sama sobě. Celkově jsem šťastnější. Mým cílem je nyní bedna na Spartan Race a pokud se mi to nepodaří, tak nevadí, bude to stále můj sen a snít je hezké.

Naučila jsem se poslouchat svoje tělo a teď vím, že je to to nejdůležitější. Když chci jít cvičit, tak jdu, když ne a potřebuju odpočívat, tak nejdu. Do ničeho se nenutím a vše jde lépe. Mít přesné cíle je možná krásná věc, ale nesmí si člověk devastovat tělo na úkor nějaké touhy. Přemýšlím dopředu, chci být aktivní co nejdéle a těšit se z pohybu.

Chci být aktivní, fit a zdravá co nejdéle, chci být soběstačná a nechci být závislá na pomoci druhých.

Děkuji Petrovi, že mi ukázal správnou cestu.


Chceš mít ze cvičení skutečně radost a potěšení?

Udělej první krok.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.
  Typ tréninku, který chcete vyzkoušet:   

  Chci začít!

  Jak procvičit zápěstí

  Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

  Ramena, ramena, ramena…

  V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

  Přečíst celý článek ›

  Dýchejme!

   Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

  Přečíst celý článek ›

  youtube-icon
  facebook-icon
  Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2023.