fbpx
JAK ZPEVNIT TĚLO A ZLEPŠIT PRUŽNOST (program ke stažení)

Jana: „Cvičení, které mi dává radost ze života“

8.3.2021

Po porodu kila nešla dolů, nelíbil se mi pohled do zrcadla a tak jsem začala cvičit. Uvědomila jsem si, že nechci vypadat jako většina maminek, myslet si že mám po porodu nárok na to vypadat takto a že je to vlastně normální. Samozřejmě jsem se chtěla stále líbit manželovi a být pro něj atraktivní.

Měla jsem za sebou různé experimenty se stravou -  diety, hladovky, které nikam nevedly a teď vím, že byla chyba se držet těchto směrů. Chyběla mi vyrovnaná energie. Každý má tělo a mysl nastavenou jinak, každý potřebuje něco jiného.

Chtěla jsem sama sobě dokázat, že nejsem máma v zástěře u plotny. Chtěla jsem vyzkoušet překážkový závod Spartan race, chtěla jsem ukázat, že to jde. Představovala jsem si, jak jsem v mnohem lepší kondici, jsem méně unavená a více psychicky v pohodě, vyrovnaná.

Vždycky jsem nějak cvičila a hýbala se, ale až když jsem se chtěla prosadit a zvládnout závody, tak se objevila obava, že nebudu tak dobrá jako ostatní. Až vyběhnu s partou lidí, nebudu jim vůbec stíhat, že se znemožním při společném cvičení.

Moje kamarádka Lucie, holka „krev a mlíko“, mi byla velkou podporou a tak jsem si řekla, že když to zvládne ona, tak to zvládnu i já.

Po nějaké době společných příprav na překážkové závody jsem začala mít zdravotní problémy – bolesti zad, achilovek, špatně se mi dýchalo… navštívila jsem tedy fyzioterapeutku, ta mi ukázala cviky a já poslouchala její rady a začala poctivě cvičit. Po 10 setkáních mi kladla na srdce, abych nepřestala se cvičením a nepolevila.

Hledala jsem na internetu, kdo by mi dále radil ve cvičení, kde bych pokračovala v procesu, který jsem na fyzioterapii úspěšně nastartovala. Objevila jsem tělocvičnu Local Gym v Českých Budějovicích.

Přiznám se, šla jsem tam s rozpaky a v hlavě pár blbostí, např. „Kde zaparkuju kolo? Kde mají šatnu? Všimne si mne někdo u vstupu? Budu se tam moct vysprchovat?

Všechno si nakonec sedlo a po prvním tréninku jsem byla přesvědčená, že to je ta správná cesta.

Ke splnění svých cílů, aktivně se hýbat, cvičit a běhat jako dříve bez bolestí a omezení potřebuji profesionální přístup a vedení, někoho kdo tomu opravdu rozumí a má zkušenosti s podobnými případy jako jsem já.

Trénink v Local Gym se vyvíjel podle plánu, který Petr jako hlavní kouč nastavil. Žádný pokus – omyl, Petrovi jsem řekla na začátku, jaké mám problémy, co mě omezuje. Individuálně přizpůsobený program cvičení mě posouval vpřed každý trénink. Byla radost vidět, jak jsem schopna zvedat každý trénink o trochu více.

Dosáhla jsem toho, že sport nebolí a že konečně nejsem v křeči a nebojím se toho jak mi bude po tréninku. Našla jsem způsob cvičení, který mi energii dává, namísto aby mi jí bral. Po tréninku se cítím silnější než před ním.

V běhu jsem zrychlila, dýchá se mi lépe, mám pocit, že mi je méně let a líbím se sama sobě. Celkově jsem šťastnější. Mým cílem je nyní bedna na Spartan Race a pokud se mi to nepodaří, tak nevadí, bude to stále můj sen a snít je hezké.

Naučila jsem se poslouchat svoje tělo a teď vím, že je to to nejdůležitější. Když chci jít cvičit, tak jdu, když ne a potřebuju odpočívat, tak nejdu. Do ničeho se nenutím a vše jde lépe. Mít přesné cíle je možná krásná věc, ale nesmí si člověk devastovat tělo na úkor nějaké touhy. Přemýšlím dopředu, chci být aktivní co nejdéle a těšit se z pohybu.

Chci být aktivní, fit a zdravá co nejdéle, chci být soběstačná a nechci být závislá na pomoci druhých.

Děkuji Petrovi, že mi ukázal správnou cestu.


Chceš mít ze cvičení skutečně radost a potěšení?

Udělej první krok.

Nech nám kontakt a domluvíme se již osobně do třech pracovních dnů. První lekce je ZDARMA.

Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, stačí jen chuť začít nebo něco změnit.

 

Jak procvičit zápěstí

Jak jednoduše procvičit zápěstí, zbavit se tuhosti a bolesti, to se dozvíte v následujícím videu.  

Ramena, ramena, ramena…

V rámci našich tréninků je oblast ramen první, na kterou se soustředíme. Vysvětlujeme, že ramenem se dá ovlivnit hybná soustava.

Přečíst celý článek ›

Dýchejme!

 Jsi normální člověk a chceš být „jen“ zdravý, prožívat aktivně svůj život se svými dětmi nebo vnoučaty nebo jsi profesionální

Přečíst celý článek ›

youtube-icon
facebook-icon
Všechna práva vyhrazena. LocalGym 2002 - 2022.